E.E.Y. Urun alımı ve şikayetleri

E.E.Ş.  TARAFINDAN "ŞİKAYET VAR"  SİTESİNE YAPILAN ŞİKAYET

"""  Ben 2 Ekimde bu ürünü ve bunun dolabını,10 Ekimde başka bir dolap, iki masa ve sandalye sipariş etme gafletinde bulundum.Kitaplık asla gelmedi! Çeşitli bahanelerden sonra en son paketleme esnasında rafları kırıldı dendi.Fotoğraf istedim ama kesinlikle gönderilmedi.Gelen dolaplardan birinin ayağı kırık.Diğeri yazılı olarak verilen ölçüden farklı bir ölçüde.Sandalye yanlış monte edilmiş.Dolapların içine istediğim raflar ve anahtarlar yapılmamış.Kulplar benim belirlediğimden farklı.Kargo ücretini ben ödedim(500tl).Cafer Onat adına 4000tl gönderdim.Fatura yok.Telefonda muhattap olduğunuz Nuri Coşkun telefonlara ve mesajlara yanıt vermedi. Mobilyaları düzeltmek için gelen ustalardan kullanılan malzemenin ladin kereste olduğunu, fırınlanmamış ağaç olduğu için 2yıl içinde dolapların ayrılacağını öğrendim.Menteşeler tamamen yanlış monte edilmiş. Kapaklar üstüste kapanıyor.Frenli menteşe kullanmadığı içinde sesli kapanıyorlar. Kalitesiz bir sürü şey elime kalan. MADDİ-MANEVİ ZARARA UĞRADIM! ""

2 ayrı siparişte toplam 6 ayrı urun sipariş eden doktor hanıma, yaklaşık 10 gun kadar gecikme ile ve 3 ayrı parti halinde urunleri gönderildi. Bu siparişlerden, kendilerine ilk ulasan bir çalışma masası idi. Sonrasında , yine masa, sehpa gibi urunlerini de teslim aldı. Kitaplık, 3 parçalı ve 8 m2 lik büyük bir kitaplıktı ve ambarda orta parcası hasar gördü. Bu nedenle orta parçanın buyuk bir bölümü yeniden yapılırken, Hanımefendi, telefon görüşmelerin tümünde hakaret etmeyi alışkanlık haline getirdi ve davranışından anladığımız kadarıyla ürün bedelini ödemeyerek, "hesap sorma" gibi bir çaba içine gireceğini farketmemiz nedeniyle, telefonlarına sabırla cevap vermemize rağmen, kitaplığı göndermedik. Toplam siparişinin tutarı 11.500 tl olan, ön ödeme olarak 4.000 tl gönderen birisine, bu süre içinde 6500 tl lik ürün gönderilmiştir. Kendisi gibi doktor olan eşinin de, aynı saldırgan uslubu sürdürmesi nedeniyle doğrudan diyalog kesilmiştir. Kendilerine urunlerin faturası PTT kanalı ile iadeli taahhütlü olarak gönderilmiş, ve beklediğimiz gibi, fatura iade edilmiştir. Amaç, sorunun çözümü yerine "öc alma" haline dönünce, bizim, bu kişinin niyetinden yukarıdaki metnin "Şikayet var" denilen sahtekarlık sitesinde yayınlanmasıyla haberimiz olmuş, aynı metni yayınlanması için  " ürün yorumu" olarak sitemize de göndermiştir.
11.500 tl lik bir ürün siparişi verip, telefonda avaz avaz "bana kargo ücreti ödetiyorsunuz" diye bağıran birisinden ödeme konusunda şüphelenmemizin garip bir tarafı bulunmamaktadır. Ve yine, kargonun, ürünlerin büyüklüğünden dolayı, standart uygulaması olan kata çıkartmamayı, bizim sorumlulugumuzda bir sorun olarak görüp çılgınca bağırıp hakaret eden birisine yapabileceğimiz bir şey gerçekten yoktur.
Ürünlere ilişkin şikayetlerine gelince, haklıdır, sandalyesinin altındaki 4 adet kelebekli vida ters bağlanmıştır, hakaretleri arasında yapması gereken kendisine tarif edilmiştir, düzeltilmesi el ile 5 dakika sürecek bir işlemdir, zaten ürünlerin hiçbirini de iade etmemiştir. 2 metre boyundaki bir dolabın, arka ayağından 2 cm uzunluğunda ve 5 mm genişliğinde bir kıymık kargoda veya ürün alındıktan sonra yerde çekerken çıkmış, inatla, kırık ayakla gönderdiniz diye hakaret etmiştir. Dolap kapaklarının kapanmaması mümkün değildir, zavallı "marangoz" bozuntusu" cahillerin, yaşamlarında görmedikleri kalitedeki panel ahşabı "bunu ormandan getirmişler"  tarifine inanmak için de, ya çok saf olmak gerekir ya da kasıtlı olarak saldıran biri olmanız gerekir. Tum dolap ve çekmecelerin kulpları, kendilerine gönderilen resimden seçtikleri eskitilmiş pirinç kulpiardır, bu konuda, yalan söylemeye bile gerek yoktur. Kargo bedeli olarak toplam 500 tl ödemiş, ön ödeme olarak 4.000  tl göndermiş toplam 4.500 tl lik ödeme yapmış, 6000 tl lik ürün almış ve bizimle ilişkisini kesmiştir. Yani hanımefendinin ilişkiyi kesmesinde 1500 tl "kar"da  olması temel faktördür. Bu, bizim toplam değeri 5.000 tl olan kitaplığın kırıldıktan sonra tamir edip göndermememizin ne kadar akıllıca bir karar olduğunu da göstermektedir.
Yıllar içinde bizden, toplam 9000'in üzerinde ürün alımı yapan kişi olmuştur. Bunların arasında, bu tür "evsahibini bastırmaya calışan yavuz hırsız"ların, sorunu çözmek için değil, kara çalmak için bu tür yalanları söylemesine alıştık diyeceğim ama alışmadık, çünkü bu davranışı gösteren 9000 i aşkın kişi arasında sadece 6 kişi ile karşılaştık ve garipsiyoruz. Paylaşamayacak bir şeyimiz yok, tümünü yanlış yapmış olabiliriz, düzeltilmesi istenir düzeltiriz, olmadı geri alırız.  Ama, kendisini bir şey sanarak hakaret edenlerle çözüm için uğraşmak bile çok zordur.
Yaklaşık 4 aydır bu ve 2 şikayet daha  "Şikayet var" isimli sitede duruyordu, cevap vermek istemiyorduk. Birkaç dostumuzun "açıklama isteği" nedeniyle bu yazıyı ve diğer iki kişiyle ilgili yazıyı yazmak zorunda kaldık.
11 yıldır tek bir kuruş reklam parası ödememiş olan Ayrıntı Atölyesi olarak, bu tür "şikayet"leri, arama motoru ayarlamaları ile markanın ardına takarak, onları kendisine aylık para ödeyen "abone" ler haline getiren ve sanki "tuketici haklarını koruyormuş" gibi davranan bu sitenin, estirdiği görüntüye rağmen, hiçbir resmi işlevi yoktur ve bir marka için istediğiniz şekilde "şikayet" yazıp gönderebilirsiniz. Bizim, bu yalancılara cevap yazmamız için ise, "abone" bedelini ödemiş olmamız gerekir. Bu şikayet sitesine de, bizim, "ödeme" yapmaya niyetimiz yoktur.
Resimlerde, toplam degeri 2.600  tl civarında olan 2 adet dolabın dahil olmadığı fatura,  ""ayagı kırık""  200 cm lik dolap ve kendilerine ilettiğimiz ve cevap alamadığımız wapps mesajını görebilirsiniz.
 
Diğer Özellikler
Stok Kodu0002
Markaayrıntı
Stok DurumuVar

 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.