F. nin n.11' de, Mini Masa isimli urun için yazdığı şikayet

n.11 de bulunan ve 100 civarında urunumuzun olduğu satış yerinden  alınan Mini Masa isimli urun alıcıya 20 Ekimde gönderilmiştir.
 30.11.2020   tarihinde  alıcı tarafından, daha önce yazılmış "teşekkür eden" yorum kaldırılarak yerine aşagıdaki yorum koyulmuştur.

""Gelen ürünün verdigimiz siparisle alakasi yoktu..Firma ayipli urun oldugunu kabul etti ama sadece bununla yetindi.Gelen üründen vidaları bile çıkmadı urunun ayaklari oynuyor ve kullanissiz...Firma size yeni ürün göndereceğiz demelerine rağmen 2 aydır hicbir şey gondermediler.. Sadece oyalayıp parayı aldilar.. Sokaga atacak parası olan alabilir.  """

 n.11'de yapılan yorumlara cevap verme olanağı olmadığı için, zorunlu olarak, yazılanlara buradan cevap vermek zorunda kaldık.

1. Dedikleri dogrudur, bir başkası için hazırlanmış bir masa kendilerine gönderilmiştir.  Bu durum anlasılınca, urunun değiştirileceği söylenmiş ve  yeni urunun yapımına başlanmıştır.
2. Bu sırada, ustamız,  2 kez karantinaya takılmış ve ilkinde 14 gun, ikincisinde ise 6 gun çalışma olanagı bulamamıştır.
Bu nedenle de, yeni ürün, ancak 28 Kasımda bitirilebilmiş ve bu sure içinde, n.11 kargo sistemi dışına çıkıldığı için urunun başka bir yolla gönderilmesi ve ilk gönderilen urunun geri alınması için, urunun geri alınmasını sağlayabilecek bir ambar araştırılırken, 'teşekkür eden'  yorum kaldırılmış, yerine bu yorum konulmuştur.
3. Yorumda söz edildiği gibi  ""  2 aylık  ""   bir süre sözkonusu değildir.
4. Bu sore içerisinde, kendileriyle 2-3 kez telefon görüşmesi yapılmış ve hem duruma, hem de uretime lişkin bilgi verilmiştir.
5. n.11' de, alıcı onaylamadan ürün bedeli bize aktarılmaz, yani "parayı alıp kaçma olanağı "  bulunmamaktadır.
6. Alıcıya gönderilen urun, yine bir Mini Masadır.  özel uretim olduğu için 2 noktada farklıdır.  1. Ayakları normal masalarımızda kullanılan kalın bombeli ayaklardır, ki, bunlar uretimi daha zahmetli ve pahalıdır. 2. Masa üstü ünitede çekmece altında boşluk yoktur.
7. Urunun ayakları vidalanmak zorundadır. Bu vidalar mutlaka göderilir ve her montaj gerektiren urun paketinde bir adet de tornavida vardır ve urune zarar vermemesi için pakete bantlanır. Buyuk olasılıkla, paketle birlikte atılmıştır. Tersi bir durum mumkun olamaz. Zaten vidalar özel bir vida değildir, toplam degeri 1-2 lira olan vidalardır. Bunlar takılmadığında, ayak doğal olarak sallanacaktır. Urunu geçici olarak kullanmaları sırasında, nasıl bir vida ile vidalayabilecekleri de kendilerine iletilmiştir.
8. Ekli resimde, alıcıya gönderdiğimiz ürünün, alıcı tarafından çekilmiş resmi yeralmaktadır. Urunun ne kadar "kotü" olduğunu bu resimden izlemek olanaklıdır.
9. Kendisi bir avukat olan alıcının, n.11 üzerinden,  ""ürün iadesi"", ""urun değişimi""  gibi taleplerde bile bulunmaması,  onun yerine böyle bie yorum yazma ihtiyacı hissetmiş olması da ayrı bir ilginçlıktır.
10.  Alıcıya, ürün değişimi için yapılmış urun paketli olarak durmaktadır, Duşuk maliyetli bir değişim yolu bulunarak değişim yapılacaktır. Zaten, yapabileceğimiz baska bir şey de yoktur.
 
Diğer Özellikler
Stok Kodu111
Markaayrıntı
Stok DurumuVar

 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.