İ.'nin "SİKAYET VAR" SİTESİNE YAZDIĞI ŞIKAYET HAKKINDA

İ' nin  ŞİKAYETİ
""""  Ayrıntı Atölye'den beş sene ara ile iki sipariş verdim. Her ikisinde de, ürün teslimi için iki ila üç haftalık bir süre biçildi. Her ikisinde de, iki ay ardından renk, model ve ölçü bakımından yanlış üretim yapıldı. İlk siparişim, büyükçe bir resim çerçevesi idi. İkinci teslimatta, artık sipariş verdiğim çerçeve üretilmişti. Fakat, dört ay gibi, bir çerçeve için çok uzun bir sürede bu gerçekleşmişti. İkinci siparişim ise bir konsol, bir çekmeceli raf ve ankastre ocak yatağı idi. Siparişi vereli ve ödemesini yapalı altı ay olmasına rağmen, siparişimin akıbeti ile ilgili bilgi alamıyorum. Üretim için ilkin iki ila üç haftalık süre verilmiş olduğundan, geçici süreli olarak kitaplarım ve dosyalarımı salon kanepesinin üzerine; mutfak eşyalarımı ise bir torbanın içerisine yerleştirmiştim. Set üstü ocağımı ise, elden çıkartmıştım. İletişime geçeceğiniz N**** bey, çok nazik bir kimse. Kendisine aktardığım ürünlerin ücretini talep etsem, faizi ile geri ödemesini yapacağına eminim. Fakat, muhtemelen, tek ustası ile yetiştirebileceğinden çok daha fazla sipariş aldığından, sözlerini tutması mümkün olmuyor. Mağduriyet yaşamamak için, sizler, de siparişiniz sonrası yaşanacaklar konusunda bilgi sahibi olun.""

Söyleyecek çok fazla bir şey yok,  kendisinin de bilgileri dahilinde, geçirmiş olduğum ağır bir tedavi süreci nedeniyle sözedilen gecikmeler yaşanmıştır.  İ.' nin nezaketi, bir iki noktayı gözden kaçirmasına neden olmuş. biz kendisinin  bize gönderdiği parayı iade etmedik.  ""Şikayet var""  sitesine yazmanın nedeni, kamu yararına insanları uyarma niyeti değildir zaten. Bize "dolandırıcı" dememek için para konusunu yazmamış.
Gerçekten, biz de çok isteriz, kendisine ödemesini geri göndermeyi... Fakat, bizim, ilkinde, yanlış ürün üretildikten sonra ikinci kez uretilerek gönderdiğimiz ürünlerin, bize iade edilmesi gerekiyor ki biz de ödemeyi gönderebilelim.
Sağlık olsun, bir tane de böyle ""şikayet"" olsun, ne yapalım.
"Çok kötü"  iş yapmamız, ve ülkede başka hiç iş yapan kalmamasından kaynaklanan nedenle, 5 yıl sonra tekrar bize "sipariş vermek zorunda" kalınmış olması da,  kaderin bir cilvesi (!)
Bize iletilmiş whatsapp mesajlarında biri de, -doğal olarak kargo kayıtlarıyla birlikte- malzeme gidişini ve gönderilen malzemelerin kalitesini anlatırken, daha sonrasında, gönderdiğiniz tahtaları atacağım denmesi de,  kaderin cilvesinin bir başka şekli (!)  oluyor herhalde...
Diğer Özellikler
Stok Kodu-
Markaayrıntı
Stok DurumuVar
Garanti (Yıl)1

 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.