M. URUN ALIMI İLE İLGİLİ ŞİKAYETİ

M. URUN ALIMI İLE İLGİLİ ŞİKAYETİ
Lütfen Fiyat Sorunuz
5
M.. NİN "ŞİKAYET VAR" İSİMLİ SİTEYE YAZDIĞI ŞİKAYETİ

"""  Kendilerinden kitaplık sipariş ettik, aylarca beklememize rağmen farklı boyutlarda, farklı renkte ve de farklı şekilde bir kitaplık geldi. Daha sonra iptal etmek istedik ama yenisine başlandığı söylendi. Bu sefer de uzun süreler bekleyince ve her aradığımızda farklı bir şey söylenince iptal ettik. Ancak aylar geçmesine ve defalarca aramama rağmen halen tarafıma tam iade gerçekleşmedi. Artık telefonlara da dönüş yapılmıyor."""

Yazılan şikayetin sıkıntısı, yazan kişinin uğramış olduğu mesleki deformasyondan kaynaklanıyor.  Yaz gitsin, nasıl olsa okuyan olur. Evet ve yaklaşık 2500 kişi okumuş. Bunu yazan bir avukat. ve neden dava açmamış acaba ?  Avukat parası da vermeyecekti...
İşin aslı ve bır avukatın, sıkılmadan yazdığı bu yazının sözettiği alım şöyledir.
M. toplam değeri 8000  tl civarında tutan 3 parçalı buyuk bir kitaplık ve özel yapım bir açılır masa sipariş etmiş 3.500 tl ön ödeme göndermiştir.  Ürünler, o dönemde, üretilmiş ve kiralık bir araçla doğrudan İstanbul'a yaptığımız bir sevkiyata denk getirilmesi için bekletilmiş ve tüm bu süreler, M.'nin onayı ile beklenilmiştir.
Kitaplık ve masa götürülmüş, 280 cm boyunda ve 400 cm lik bir duvara koyulacak olan kitaplık 10 cm kısa ve rengi açık olduğu için kabul edilmemiş ve hemen, yine M. nin bilgisi dahilinde, kitaplık yeniden uretilmiş ve yine M. nin bilgisi dahilinde kendisine gönderilmiş ve "ben daha ucuza buldum, haftaya getirecekler"  lafıyla geri getirilmiştir. Ödediği 3500 tl den 330 tl, bu ürünler için yapılan 4 adet kargo işleminin biri karşılığında kesilmiş, kalan tutar kendisine iade edilmiştir. Sorun  "330 tl mi neden kestiniz" sorunudur, 3 ay sonra bile kendisiyle telefonla görüşülmüş ve bu bilgi verilmiştir.
Masa, hala elimizdedir ve sadece işçilik bedeli ile satıştadır. Özel ölçü ve renkte yapılmış bir ürünün keyfi olarak 2 kez teslim alınmayıp iade edilmesinin mümkün olmadığını sayın M. de gayet iyi bildiği için, ortada sorun olduğu için değil, sadece zarar verme isteğini yerine getirmek için bu şikayeti yazmıştır.
Okuyan da sanır kı "biz dolandırıcıyız".  Hiç düşünmez ki, bu türden işlemler için Tüketici hakem heyetleri var ve tıkır tıkır çalışıyor. Bir insan, sorununu çözmek için ne yapmış da, bizden cevap alamamış, o zaman bizi resmi makamlara şıkayet etmesinde hiçbir engel yok. Ama o durumda, bizim de, şikayet edildiğimiz ortamda kendimizi "savunma" olanağımız olacak. Halbuki, "Şikayet var " sitesinde bu olanak yok. Cevap vermek için bu uyanıkların sitesine abone olup aylık para ödememiz lazım. NE GÜZEL BİR MEKANİZMA DEĞİL Mİ?


 
Diğer Özellikler
Stok Kodu-
Markaayrıntı
Stok DurumuVar
Garanti (Yıl)5

 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.